IPTV Nedir? Nasıl Çalışır?

iptv nedir iptv nasıl çalışır

En çok merak ettiğiniz iptv nedir ve iptv nasıl çalışır konusunu bu yazımızda detaylarıyla siz değerli takipçilerimize anlatacağız. Televizyon izlemek istediğimizde en çok zamanımız izlemek istediğimiz programı veya kanalı aramakla geçer ama Iptv’de tüm kanallar ve programlar premium olduğu için kanal arama derdinize son verir ve televizyon izleme keyfinizi fazlasıyla artırır.

İzlemek istediğin programı, istediğin zaman ve nerede izlediğin gibi seçebilirsin! Bu, “talep üzerine” TV programları sunmak için İnternet teknolojisini kullanan IPTV açılımı Internet Protocol Television anlamına gelir. Türkçe karşılığı ise İnternet Protokolü Televizyonu olarak bilinir. iptv server O nasıl çalışır? Bize ne getirecek? Yayıncılar ve internet şirketleri bu yeni hizmetleri sunmada ne gibi zorluklarla karşılaşacak?

IPTV Nedir?

iptv nedir

Bir TV izleyicilerinin bakış açısından, IPTV çok kolay: bir çatı anteni, uydu anteni veya kablo tv yayınını evinize giren yayın sinyalleri olarak TV programlarını almak yerine, onları akışa geçirirsiniz (hemen hemen aynı anda indirilir ve oynatılır). senin aracılığıyla internet bağlantısı. Bugün sahip olduğunuz bağlantı türünü değil, muhtemelen yalnızca 1–10 Mbps (saniyede milyon bit) (yaklaşık olarak her saniyede bilgisayarınıza giren ortalama bir romanda bulunan bilgi miktarı), iptv ancak 10 kat daha yüksek bir geniş bant hattı bant genişliği (bilgi taşıma kapasitesi) belki 10–100Mbps. Programı ya Bilgisayar veya bir set üstü kutu (Internet bağlantınız ile mevcut televizyon alıcınızın arasına uyan bir adaptör, gelen sinyalleri çözerek TV‘nizin Internet programlarını görüntüleye bilmesini sağlayın).

VOD kanalları son yedi günde (ve bazen daha uzun süre) bir düzine farklı TV ve radyo kanalında yayınlanan programları izleyebilirsiniz. Şu anda canlı yayınlar sunmuyor.

Iptv Nasıl Çalışır ?

Iptv Nasıl Çalışır, bir yayıncı veya internet şirketi açısından ip tv biraz daha karmaşıktır. İzlemek istediğiniz tüm görüntüler için gelişmiş bir depolama sistemine ve kullanıcıların istedikleri programları seçmelerine olanak tanıyan web tarzı bir arayüze ihtiyacınız var. Bir izleyicinin bir program seçildiğinde sonra, akış, uygun bir formatta video dosyasını kodlamak için gerekiyor şifreleme Bunu (sadece kodlayan kişilerin şifresini çözme ve alma) şifrelenebilir, reklamları (özellikle program özgürse) yerleştirir ve İnternet üzerinden bir kişiden (potansiyel olarak) binlerce kişiye veya milyonlarca kişiye bir zaman. Ayrıca, tutarlı bir şekilde yüksek kaliteli bir görüntü elde etmek için bunu yapmalısınız.

IPTV Nedir? Nasıl Çalışır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir